ücretsiz 5 bilgisayar oyunu
  • hbilgic
  • 200 gösterim
  • Ağustos 31, 2017
  • 0
  • 16

Ücretsiz 5 Popüler Bilgisayar Oyunu

Ücretsiz 5 Popüler Bilgisayar Oyunu

​Bilgisayar oyunları, çoğu insana göre vazgeçilmez bir zevk haline gelmiştir. Teknolojinin ve yazılımın hızla gelişmesi oyun tutkunlarının daha gerçekçi ve zorlu oyunlara erişmesine olanak sağlarken, üretilen yeni oyunların ücretli olması sevenleri için bu oyunların tercih edilmemesine neden olmaktadır. Yazımızda bahsedeceğimiz 5 oyun, popüler ve kaliteli oyunlar arasında listenin başını çekerken, ücretsiz olup geniş kitlelere hitap etmesi bu oyunları daha cazip hale getirmektedir.

1. Warframe

Aksiyonun yoğun olduğu bu oyunda savaş kaçınılmazdır. Alışılmış savaş oyunlarının aksine bu oyunda düşmanlarınız farklı gezegenlerde bulunuyor. Kısacası gezegenler arası savaşı amaç haline getiren Warframe, birbirinden güçlü 3 karakteri oyuncuların tercihine sunarak, verilen görevleri kolaydan zora doğru yapmanızı isteyecek. Yapılan görevler sonunda elde edeceğiniz para, ileri bölümlerde zorlaşacak görevlerinizi yapabilmeniz için karakterinizi geliştirmenize yardımcı olacak. Online oyunlar, kurguları ile dikkat çekmesinin yanında sahip oldukları grafik ve ses efektleri ile de başarılı olduklarını kanıtlamaktadır. Warframe kurgusu başarılı, grafik ve ses efektleri ile ödüllü ücretsiz online bilgisayar oyunudur.

2. Eve Online Türkçe

Bilim kurgunun en beğenilen oyunlarından olan Eve Online, 5 farklı alan ile oyunculara uzmanlık kazanmalarını görev edindiriyor. Ticaret, korsanlık, keşif, savaş, madencilik alanları oyun ilerledikçe gelişmektedir. Oyun kurgusuna bakacak olursak; dünyanın sonunun gelmesi ile insanların Samanyolu’ndaki farklı galaksilere yapacağı göç ve göç sırasında meydana gelecek koloniler arası savaşlar, içeriğin ana hikayesidir. Oyuncular belirli karakterleri tercih edebilir veya kendi karakterlerini oluşturabilirler. Çok sayıda oyuncuya sahip Eve Online, ücretsiz olması ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşmayı hedef alıyor.

3. Herces of the Starm

Gerçek zamanla paralel olarak oynanan bir strateji oyunudur. Bir zamanlar LOL’ün tahtını sallayacağı endişesiyle sıkça anılanlar arasında yer alan oyun, kişisel bir oyun olmasının yanında yer aldığınız takımın çıkarlarınıda düşündüren geniş kapsamlı strateji gerektirmektedir. Takım oyunu severlerin mutlaka denemesi gereken ücretsiz online oyun, geniş oyuncu kitlesine sahiptir.

4. Paladins

Diğer oyunların aksine sadece 2 takım bulunan bu oyunda, kendi takımınıza ait hariyatayı gözetmek, karşı takımın haritasını ele geçirmek başlıca görevdir. Sancak koruma tarzı oyunlara benzeyen Paladins, grafik ve ses efektleri sayesinde alanının en iyileri arasında yer almaktadır.

5. Path of Exile

Sağlam bir oyun kitlesine sahip olan Path of Exile, ücretsiz sürüme geçmesiyle daha geniş kitlelere ulaşarak oyuncu sayısını üst seviyelere taşıdı. Kurgu içeriğine bakacak olursak; ülkede bulunan tüm suçlular haritada yer alan tehlikeli bölgelere sürülür ve bu bölgelerde başlayan yaşam mücalesine zindan savaşlarıda eklenerek macera başlamış olur. Zindan savaşlarında elde edeceğiniz ganimetler ve tek kişilik karşılaşmalarda kazanacağınız itemler oyunda hüküm sürmenizi sağlayacak. Yoğun aksiyon ve savaşın yer aldığı bu macera, aksiyon sevdalılarının severek oynayacağı ücretsiz online bilgisayar oyunu ​olacaktır.

  • Ağustos 31, 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 16

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?