• hbilgic
  • 185 gösterim
  • Şubat 3, 2018
  • 0
  • 15

SwiftKey Keyboard Nedir? Nasıl Kullanılır?

Android akıllı telefonların beraberinde gelen klavye her ne kadar standart bir telefon kullanıcısının ihtiyacını karşılamak için yeterli olsa da işin içine akıllı telefonların amacı olan e-posta, sosyal medya ve iş iletişimi gibi diğer şeyler girdiği zaman oldukça yetersiz kalabiliyor. SwiftKey Keyboard klavye ise stok klavyenin tüm eksiklerini başarıyla kapatarak akıllı telefonunuzda tüm yazı işlerinizi çok hızlı bir şekilde çözmenizi sağlayıp, size büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Önde gelen özellikleri arasında facebook, twitter, gmail ve sms yazışmalarınızdaki kelimeleri öğrenebilmesi, hangi kelimeleri kullanabileceğinizi çok hızlı ve doğru bir şekilde tahmin edebilmesi ve tuşlarının çok kullanışlı bir biçimde ayarlanmış olması geliyor.

Eğer telefonunuzla yaptığınız yazışmalar çok vaktinizi alıyorsa bu uygulama işinizi fazlasıyla kolaylaştırıp, yazışmalarınızı hızlı bir şekilde yapmanızı sağlayacaktır. SwiftKey Keyboard uygulamalarında yaptığınız farklı güncellemelerle, telefonunuza farklı özelikler eklenecektir. Örneğin; 3.0.4 güncellemesini yaptığınızda birçok özellik telefonunuzda gelmektedir. Bunlar: Akıllı boşluk özelliği. İki yeni tema eklenir. Boşluk tuşu uzatılır. Yeni diller eklenir. 3.1.0 güncellemesi sonrasında; Berry isimli yeni bir tema gelir. Yeni diller eklenir. 5.0.0 güncellemesi ile 30’dan fazla yeni tema eklenir. Yeni standart kullanım teması eklenir. Yeni dil seçenekleri ve daha fazla ikon ve sembol desteği eklenir.

SwiftKey Keyboard göndermiş olduğunuz eski mesajlardan twitter ve facebook hesaplarınızdan sizin mesaj yazma şeklinizi ve sıklıkla kullandığınız kelimeleri kaydeder. Sadece o kelimenin ilk harflerinizi yazdığınızda ne yazmak istediğinizi anlar. Bu da daha hızlı ve daha kısa sürede yazı yazmanızı sağlar. Flow özelliği ile klavye üzerinde parmağınızı kaydırarak yazmanızı sağlar. Cihazınızın klavyesinden farklı olarak tema değiştirme olanağı sunar. Tamamen Türkçe desteği ile kullanabilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra uygulamaya girerek varsayılan klavye seçeneğinizi ayarladıktan sonra cihazınızın klavyesini artık değiştirebilirsiniz.

  • Şubat 3, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 15

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?