google sıralama öğrenme
  • hbilgic
  • 30 gösterim
  • Temmuz 15, 2018
  • 0
  • 1

SEO Sıralamanızı Geliştirmeniz İçin Bir Kaç Öneri

SEO Sıralamanızı Geliştirmeniz İçin Bir Kaç Öneri

Google arama motoru, birçok işletme sahibi tarafından mal ve hizmetlerine daha fazla ilgi gösterebilmek için kullanılabilecek olağanüstü bir platform sağlar. İşletme sayfalarınızı Google’daki sıralamanın yukarısına çıkarmak için doğru SEO yöntemlerini kullanarak işletmenizin çevrimiçi önemini artırabilirsiniz. Aşağıdaki ipuçları, işletmeniz için daha yüksek Google sıralaması elde etmenize ve sürdürmenize yardımcı olacaktır.

İçerik pazarlamasına odaklanın

Ürünlerinizi veya hizmetlerinizi arayan çok fazla insan var; Ürün sayfalarınızı çevrimiçi olarak bulmasını kolaylaştırmanız gerekir. İlgili içeriği çevrimiçi olarak oluşturarak ve yayınlayarak, kitlenin aradığı ve ilgilerini çeken belirli anahtar kelimeleri geliştirebilirsiniz.

Sitenizin kalitesini artırın

Haber Bülteni uzmanları, ziyaretçilerinizin sitenizde iyi bir deneyime sahip olduklarında, sizden satın almaya teşvik edildiklerini paylaşır. SEO kullanarak Google arama motorunda iyi bir sıralama elde ettikten sonra, sitenizin yanıt vermediğini veya içeriğin zayıf bir şekilde geliştirildiğini öğrenirseniz ziyaretçilerinizi hayal kırıklığına uğratmak talihsiz olacaktır.

Google’daki snippet kutusunu kazanmaya gayret edin

Google pasaj kutusunu kazanarak sitenizin ön sayfa sıralamasını koruyabilirsiniz. Bu, sektörünüz hakkında sorularınız için doğru bilgileri sağlayarak elde edilecektir. İnsanların cevaplara ihtiyacı olan ve çözümlere ulaşmak için ayrıntılı bir cevap veya rehberlik sağlayan soruları bulun.

Daha iyi bir tıklama sonrası deneyim oluşturun

Pazarlamacılar, tıklama sonrası etkileşiminin önemini fark ettiler; Google aramada işletme sayfalarınızın sıralamasını yüksek tutmak için bu alanı kullanmanız gerekir. Bunu yapmak için hemen çıkma oranlarınızın düşük olduğundan emin olun, daha uzun oturumlar ve daha yüksek dönüşümler elde edersiniz. Google algoritmaları, ziyaretçilerinizin sitenizle iyi bir etkileşim kurduğunu ve değer aldığını tespit eder. Böylece, sağladığınız yanıtlara ve çözümlere ihtiyaç duyan daha fazla kişiye yardımcı olmak için siteniz daha üst sıralarda yer alır.

Arama motoru konsoluyla temel ölçümleri analiz edin

Google arama konsolu, sitenize, CTR’lere, çevrimiçi gösterimlere ve konuma trafik oluşturan sorguların istatistiklerini belirlemek için kullanabileceğiniz arama analizi araçlarına sahiptir. Yüksek gösterim elde eden ancak düşük TO’ya sahip anahtar kelimelere dikkat etmelisiniz. Bu anahtar kelimelerin daha iyi performans göstermesi için gözden geçirilmesi gerekir.

Kullanıcı etkileşim sinyallerini izleyin

Google’da yüksek bir sıralama elde etmek iyi bir şeydir ve bu konumu korumanız gerekir. Google’ın algoritması, sitenizdeki kullanıcı etkileşimi düzeyini algılar. Ayrıca, ilk tıklamadan sonra kaç kişinin sitenize geri başvurduğunu da izler. Daha fazla etkileşim için Meta başlığını ve açıklamasını geliştirerek bu etkileşimi teşvik edebilirsiniz. Kitlenizi meşgul etmek için bazı videolar, resimler ve metin eklemek de harika bir fikirdir.

 

  • Temmuz 15, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 1

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?