seo görsellerde ön sıralarda çıkma
  • hbilgic
  • 67 gösterim
  • Temmuz 14, 2018
  • 0

SEO için google görsellerde üst sıralarda nasıl çıkılır?

SEO için google görsellerde üst sıralarda nasıl çıkılır?

Web siteleri, arama motoru sonuç sayfalarında herhangi bir hız kazanacaklarsa görsel içeriğe sahip olmalıdır. Bu nedenle, resimlerinizin arama motorları için optimize edildiğinden emin olmanız gerekir. İşte SEO için Google Görseller’de iyi sıralamalar elde etmek için bilmeniz gerekenler;

İlk düşüncenin çözüm olması gerekiyor. İnsanlar yüksek çözünürlüklü fotoğraflar veya belirli bir boyuttaki fotoğraflar için arama yapma eğilimindedir. Görüntü metnini alt metninize ekleyin, böylece arama motoru bunu alabilir. Boyutu, resim açıklamanıza eklenen piksellerde de sahip olmak isteyebilirsiniz. Kullanıcıların içeriğinizi görmek ve kullanmak istemeleri için standart boyutlara ve çözünürlüğe sadık kaldığınızdan emin olun. Baskı için 150 ideal, web en az 72, dergi ve HD’nin 300 dpi veya daha yüksek olması gerekiyor. İstemediğiniz şey, pikselli bir görüntüye sahip olmaktır çünkü bu, kötü yorumlar, olumsuz geri bildirim alır.

 

Resim Açıklamalarının Anahtar Kelime Dizilerine Sahip Olması Gerekir

Görüntü açıklamanızda tekil anahtar kelimeler kullanmak yerine, daha uzun sözcük dizilerini kullanın. Örneğin, Miami’deki Joe’s Stake House’dan bir biftek resmi varsa, bunu resim başlığınız olarak yazın. Sadece Steak’yi koymayın. Bu işlem açıklamayı daha benzersiz yapar. Arama motorları tekil kelimeyi alırken, metinde açıklayıcıysanız görüntünüzün görülme olasılığının daha yüksek olduğunu unutmayın.

 

Görüntüyü Paylaşılabilir ve Sempatik Hale Getirin

Bir görüntü ne kadar popüler olursa, Google sıralamalarında o kadar yüksek görünür. Kişilerin resminizi paylaşmasına, sabitlemesine ve yorum yapmasına izin vermek, görselle ilişkili organik içeriği artıracaktır. Görüntünüz için negatif içerik oluşturmaya çalışacaklar gibi izleme açık olduğundan emin olun. Bir görüntünün popülaritesini oluşturmanın en iyi yolu, sosyal olarak yayınlamak ve ardından görüntüyü arkadaşlarınızla ve repostlarla paylaşmaya teşvik etmektir.

 

Orijinal Görüntüler Var

Google görüntülerinde sıralamanızı artırmak için benzersiz resimlere sahip olun. Bir freelancer veya profesyonel bir fotoğrafçıdan fotoğraf satın alabilir veya bunları kendiniz yapabilirsiniz. Çizimler kullanıyorsanız, en iyi sonuçlar için bir grafik sanatçısının orijinal içeriği yapın.

 

Resimlerinizi Yerleştirmeyin

Resimlerinizi gömmek bazen resmi resim olarak bırakmak yerine kod içine dönüştürür. Bu, Google’ın resmi resim olarak değil, web sayfası kodlamasının bir parçası olarak göreceğini anlamına gelir. Resimlerinizi görüntü klasörünüzde ve uygun şekilde etiketlenmiş olmasını sağlayın.vBir slayt gösterisi veya başka bir widget’ı kullandığınızda, resim açıklamalarını etiketlemenizi ve eklemenizi sağlayan bir tane widget bulmayı deneyin. görüntülerin resimler olarak işlenmesine izin vermeden java veya php’ye yazılırsa, belki de estetik amaçlar dışında sitenizde bulundurmanızın anlamı yoktur.

 

SEO Aktif Tutmak İçin Sık Sık Görselinizi Bir Yere Gönderin

Sabit içerik ölü içeriğidir. Resimlerinizin Google’daki en üst sıralarda olmasını istiyorsanız, etkin bir yerde yayınlanmaları gerekir. Bloglarda ve sosyal medyada kullanılan görseller, aylar içinde güncellenmemiş veya yorumlanmamış bir sayfada bulunan statik görüntülerden çok daha iyi sonuçlar vermektedir. Resimlerinizde en iyi SEO için görselinizi aktif sosyal medyalara gönderin.

Google görsellerde resmim çıksın istiyorsanız yukarıdaki tavsiyelerimi kulak ardı etmemenizi öneririm. Hem görsellerde üst sıralarda çıkmanıza yardımcı olacaktır.

  • Temmuz 14, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?