• hbilgic
  • 200 gösterim
  • Şubat 8, 2018
  • 0
  • 9

Mobil Sohbet ve Sohbet Odaları Güvenilir mi?

İnsanlar, diğer insanlarla iletişim halinde kalmak ve samimiyeti artırmak amacıyla sohbet, muhabbet ederler. Birbirleriyle çeşitli konularda konuşarak hem samimiyetlerini artırır hem de kafa dağıtırlar. Bilgisayarların ve internetin yayılması ile birlikte sohbetler de bilgisayar ortamlarına hızlı bir geçiş yaptı. Bu geçişin bu kadar hızlı olması kısmen internet cafelerin sayesinde diyebiliriz. Kısmen dedim çünkü bu işi asıl sağlayanlar internet siteleridir. Yıllar öncesinden başlayan ve işlerinde gayet başarılı olan internet siteleri insanlara sohbet edebilecekleri bir ortam sunuyorlar. Sitelerden bazıları bu işi insanlara ücretli bir şekilde sunsa da bazıları insanların faydalanması için herhangi bir ücret talep etmiyorlar.

Sohbetlerin, muhabbetlerin bilgisayar ortamına geçişi ne kadar hızlı da olsa akıllı telefonların çıkmasıyla birlikte çok daha hızlı bir şekilde akıllı telefonlara geçiş yaptı. İnsanlar artık bilgisayarlara girmek yerine akıllı telefonlar aracılığı ile mobil sohbetleri tercih ediyorlar. Mobil sohbetin bu kadar çok tercih edilmesinin nedeni ise telefonların sürekli taşınabilir olması ve internetin her yerde ulaşılabilir olması diyebiliriz.

Mobil sohbet, yine internet sitelerinin sağladığı ortamları kaynak olarak kullanan uygulamalar sayesinde oluyor. Sohbet uygulamasında, kullanıcıların ihtiyaçlarına göre sohbet odaları oluşturulur ve kullanıma sunulur. Bu sohbet odalarından istediğinize girip oradakiler ile sohbet başlatabilirsiniz. Kullanıcıların daha rahat sohbet etmeleri için rahatsız edici kişiler uygulama ve site üzerinden sistem yöneticileri tarafından engellenmektedir.

Mobil sohbeti kullanarak gün her anında sohbet uygulamasını kullanabilirsiniz. Boş zamanlarınızda sohbet uygulamasını kullanarak vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Bu şekilde zamanın nasıl geçtiğini bile anlamazsınız. Siz de sohbet ederken tüm uyarılarınıza rağmen ısrarla sizi rahatsız eden kişileri ve site kurallarına uymayacak şekilde konuşan kişileri yöneticilere şikayet edebilirsiniz. Sohbet yöneticileri bu tür kişileri inceleyerek sohbet platformundan engelleyerek uzaklaştırırlar.

Peki sohbet etmenin size faydası nedir?

İnsanların diğer kişilerle sohbet etmesi hem sosyalleşmesi bakımından hem de çeşitli konularda konuşulacağı için hem stres atmasını hem de rahatlamasını sağlayacaktır. Gün boyu çalışan birisi için akşam birileri ile sohbet etmek vakit geçirmek rahatlamanızı sağlayacaktır. Psikolojik açıdan da sizlere faydalı olacaktır. Çünkü sosyal insanlar işlerinde ve hayatlarında daha başarılı bir grafik çiziyorlar. Her ne kadar bazıları bu gibi şeyleri  vakit kaybı olarak görseler de özellikle yalnız yaşayanlar için çok faydalı olduğu aşikardır.

Mobil Sohbet ve Sohbet Odaları Güvenilir mi?

Bu tür ortamlarda kesinlikle kimseyle herhangi bir şifre paylaşımı veya kişisel bilgileriniz ile ilgili bilgileri paylaşmamanız gerekiyor. Kendiniz ve güvenliğinizi tehlikeye atabilecek bilgileri paylaşmadığınız sürece sohbet uygulamalarının herhangi bir tehlikesi bulunmuyor. Güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

  • Şubat 8, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 9

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?