• hbilgic
  • 86 gösterim
  • Nisan 6, 2018
  • 0
  • 5

İngilizce Uygulamaları faydalı mı?

İNGİLİZCE SÖZLÜĞÜ ARTIK CEBİMİZDE
Hepimiz ana dilimiz olan Türkçeyi en iyi şekilde konuşup anlıyoruz. Fakat yabancı dil denilince akla gelen en yaygın ve okullarda bile seçmeli ders olarak bizlere konuşulması öğretilen dilin İngilizce olduğunu hepimiz biliyoruz. Fakat konuşulması ve kavranması biraz zor olan bu dili kısa sürede unutuyoruz. Çünkü pratik yapmıyoruz ve sıklıkla anadilimizi kullanıyoruz. Gelişen ticaret ortamı sayesinde İngilizce konuşabilmemiz şart oldu. Fakat bu çoğu kişi için bu mümkün olmuyor. Bu durumda ya bir tercümana ya da İngilizce sözlüklere gerek duyuluyor. İşte bu soruna İngilizce cepte uygulaması ile çözüm bulundu. Sözlüğe ve tercümana ihtiyaç duymadan İngilizce konuşanları anlayabilip sizlerde konuşabileceksiniz.

İngilizce uygulamaları faydalı mı?

Tabiki uygulamalar ezber yapma ve gramer öğrenme konusunda sizlere yardımcı olacaktır. Fakat şunu da unutmamak gerekir, başarılı olmak ve iyi bir dil öğrenmek için bol bol pratik yapmanız gerekir.

Uygulama sayesinde İngilizce bilmeseniz bile İngilizce konuşabileceksiniz. İhtiyaç duyduğunuz her an İPhone ve İPod cihazlarınıza uyumlu uygulama sayesinde hemen ve kolayca İngilizce konuşabilirsiniz. Kategoriler halinde oluşturulmuş ve kalıplaştırılmış cümleler sayesinde İngilizce konuşmak basit ve çabuk bir hal alacak. İngilizce cepte uygulamasının internet bağlantısı gerektirmeden kullanılabiliyor olması uygulamanın her an ve her saniye kullanılmasını basit bir hale getirmiştir. Uygulama sayesinde yurt dışına çıktığınız durumlarda ve İngilizce konuşmaya gereksinim duyduğunuz her koşulda İngilizce bilmenize gerek kalmadan konuşabilir ve istediğiniz bilgiye konuştuğunuz kişiyle doğru iletişimde bulunduğunuz için daha hızlı sahip olursunuz.3000’i aşmış cümle ve 2000’de fazla sözcük kapasitesi bulunan uygulamada kategorilere ayrılmış konu başlıklarından anlatmayı istediğiniz konu ile ilgili başlığı seçip ister Türkçe isterseniz İngilizce olarak arama yapabilirsiniz.
İngilizce cepte uygulaması içerinde bulan kalıplaşmış cümlelerin üzerine basılı tutarak kopyalama işlemi yapabilir, mesaj ya da epostamızdan yapıştırabilirsiniz. Bu sayede epostamızdan farklı dilleri konuştuğumuz arkadaşlarımızla rahatlıkla ve kolaylıkla anlaşabiliriz. Yani İngilizce sözlüğünü cebimizde taşır, her an ve her dakika en doğru şekilde İngilizce konuşabiliriz.

  • Nisan 6, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 5

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?