• hbilgic
  • 249 gösterim
  • Nisan 6, 2018
  • 0
  • 5

İngilizce Kelime Ezberleme Kartları ile Kelime Ezberlemek

İngilizce uluslararası geçerliliği olan bir dil. Özellikle dünya piyasasında iş yapmak isteyen girişimciler, akademisyenler, erasmus vs. öğrencileri, lisans- yüksek lisans- doktora öğrencilerinin ve daha birçok faaliyet kolunun tercih ettiği dil İngilizcedir. Hem kolay öğrenilebilir belli kuralları olması hem de çokça tercih edilmesi onu dünya çapında kullanılan bir dil haline getiriyor.

İngilizce öğrenmek biraz çaba ile kolayca öğrenilecek bir dildir. En başta yapılması gereken bu dilin basit anlamda gramer yapısını öğrenmektir. Gramer yapısı kabaca kavrandıktan sonra yapılacak olan şey kelime öğrenmektir. Fakat şunun da altını çizmek gerekir ki kelime ezberlenmekten ziyade öğrenilir. Yani kafanızda cümleler tasarlayarak ya da bunu bir çeşit kağıt kartın vs ile görselleştirerek sağlayabilirsiniz. Bu sizin kelimeleri ezberlemenizden ziyade aklınızda tutmanıza ve gerektiği zaman hemen aklınıza gelmesine neden olacak. Bir şeyi öğrenmenin en iyi yöntemi onu görselleştirmek ve pratiğe dökmektir. Bu iki önemli faktör yerine getirildikten sonra artık akılda tutulmak istenen kelimeler kafaya kazınacak ve bir daha unutulmayacaktır. Biz de bunu düşünerekten İngilizce öğrenmek isteyenlere kelime öğrenme kartları hazırladık. Tıpkı bir iskambil kâğıdı büyüklüğünde olan bu sanal kağıtlar, size çok daha verimli bir kelime öğrenme süreci yaşatacaktır. Çünkü hem görselleşmiş bir biçimde aklınıza girecek hem de kağıtları kararak tekrar tekrar aynı kartla ile karşılaşıp istediğiniz kelimeleri öğreneceksiniz.

Hazırlanmış olan kelime öğrenme kartları İngilizcede en çok kullanılan fiil, sıfat, zarf ve isimlerden oluşmaktadır. Özellikle YDS, TOEFL, İELTS gibi yabancı dil sınavlarına hazırlanmaya yeni başlayanlar için çok verimli bir kelime grubudur. Bu kelimeler İngilizce dilinin en çok kullanılan kelimeleridir. Bu sebeple ilk olarak bu kelimeleri öğrenerek başlamanız sizin faydanıza olacaktır. Hem eğlence hem İngilizce öğrenme, ikisi bir arada!

  • Nisan 6, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 5

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?