• hbilgic
  • 516 gösterim
  • Şubat 5, 2018
  • 0
  • 12

IBB CepTrafik Nedir? Nasıl Kullanılır?

Seyahat öncesinde yol ve trafik bilgisine sahip olmanız için tasarlanan IBB Cep Trafik uygulaması İstanbul kent genelindeki yolculuğunuzda size rehberlik ediyor. Mobil cihazlarda internet aracılığıyla bu bilgilere ulaşmanızı sağlıyor. Seyahatlerinizi daha planlı ve kolay hale getiriyor. Yoğun trafik içerisinde sizin için alternatif yolları gösteren bu uygulama hayatınızı oldukça kolaylaştırıyor. Cep telefonlarınıza bu uygulamayı yükledikten sonra 175 kamera noktadaki trafik görüntülerine ulaşabilir canlı olarak izleyebilirsiniz. 607 adet trafik ölçüm detektörü ile trafik yoğunluğunu haritasını görebilir, yol bilgilerini alabilirsiniz. İOS ve android cihazlarınızda bu programı kullanabilirsiniz. Kullanıcı sayısı İOS cihazlarda 1 milyonu, android cihazlarda ise 1,5 milyonu geçmiştir. Uygulamanın ilk çıktığı günden beri hem hayatımızı kolaylaştırması hem de trafik adına bize bilgi vermesi tercih edilme sebeplerindendir. Bu uygulamayı ücretsiz yükleyebilirsiniz.

Yol durumu hakkında bilgisi olan vatandaşlar ya da sürücüler ev veya işyerlerinden bu bilgilere göre çıkarak zamandan tasarruf ediyorlar. Trafik çilesi İBB Cep Trafik uygulaması sayesinde çile olmaktan çıkıyor. İnternetin olmadığı alanlarda çalışmayacağını unutmayalım. Trafik kamera görüntüleri 1 dakikada bir yenilenmektedir. Ard arda oynatılan 3 resim ile kullanıcılara sunulmaktadır. İstanbulluların ve İstanbul’a sık seyahat eden araç kullanıcıları için bu uygulama oldukça pratiktir. Bu uygulama trafik hakkında anlık bilgi vermektedir.

Uygulamayı kullanırken bazı noktaları bilmek gerekir. Yoğunluk durumunu anlatan renklerin anlamları şu şekildedir. Kırmızı yoğunluğun fazla olduğu anlama gelir. Yeşil renk ise akıcı trafik olduğunu gösterir. Yoğunluk durumu hakkında alınan doğru bilgiler sizin trafikte nasıl hareket edeceğiniz, alternatif yollara ihtiyaç duyup duymayacağınız konusunda size yol gösterecektir. İstanbul’un kilit noktalarına Boğaziçi Köprüsü, F.S.M Köprüsü, Zincirlikuyu, Kavacık yerleştirilmiş kameralarla trafik yoğunluğunun ne durumda olduğunun görülmesini sağlamaktadır.

  • Şubat 5, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 12

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?