Facebook haber kaynağı nasıl kullanılır
  • hbilgic
  • 198 gösterim
  • Eylül 8, 2017
  • 0
  • 18

Facebook Haber Kaynağı En Verimli Nasıl Kullanılır?

Facebook Haber Kaynağı En Verimli Nasıl Kullanılır?

En çok tercih edilen sosyal medya sitesi Facebook’tur. Kurulduğu günden beri özel uygulamalarla hem kullanıcılarının keyifli zaman geçirmesini sağlarken aynı zamanda insanların birbirlerinden haberdar olmalarını da sağlamaktadır. Bir yakınınızın hayatı hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz gibi ilgi alanınıza giren bir sayfa sayesinde de gündemdeki son gelişmeleri öğrenebilirsiniz. Facebook haber kaynağı en verimli nasıl kullanabilirim sorusunun cevabıyla aslında hepimizin istediği Facebook görünümünü sağlamış oluruz.

Gizlilik Ayarları

Facebook kişisel verilerin korunmasına fazlasıyla önem veren bir platformdur. Site içerisinde bu noktada size farklı ayarlar sunar. Bu ayarlar içerisinde sayfanızda paylaştığınız herhangi bir gönderiyi kimlerin görebileceğini de belirleyebilirsiniz. Başkalarını rahatsız edeceğini düşündüğünüz bir gönderiyi bir ya da birkaç kişinin görebileceği şeklinde ayarlıyor olmak uzun vadede canınızın sıkılmasını engelliyor olacaktır. Gizlilik ayarlarının sizi korumasının yanı sıra haber kaynağından gereksiz gördüğünüz bilgileri temizleme imkanı da var. Bu noktada bir sayfanın ya da kişinin paylaştığı gönderiler artık ilginizi çekmiyorsa bunları da listeleyebilir ve o gönderilerin de sayfanızda görünmesini engelleyebilirsiniz.

Temiz Haber Kaynağı

Facebook kullanıcılarına bir çok kişiselleştirme özelliği sunarken kullanıcıların sıkılmalarını da engellemeyi amaçlamaktadır. Facebook haber kaynağı en verimli nasıl kullanabilirim sorusuna bir çözümü de haber kaynağında görünen paylaşımlar üzerinde hakimiyet kurmanızla sağlanmaktadır. Bu noktada kullanıcının haber kaynağında görmek istemediği bir gönderinin üst köşesinde soluk gri bir ok bulunur. Bu ok tıklandığında o gönderi ile ilgili şikayetlerinizi de paylaşabileceğiniz bir küçük menü oluşur. Bu menüdeki bu gönderi sahibinin paylaştıklarını görmek istemiyorum seçeneğini seçmeniz de yeterli olacaktır.

Haber kaynağı sayfası bazen gündemi takip ettiğimiz tek yer olmakta. Burada yapılacak bir değişiklik de doğal olarak sistemi daha etkin kullanmanızı sağlıyor olacaktır.

  • Eylül 8, 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 18

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?