• hbilgic
  • 240 gösterim
  • Şubat 6, 2018
  • 0
  • 14

Duolingo ile ücret ödemeden dil öğrenin!

Duolingo, tüm dünyaya ücretsiz dil eğitimi veren bir web servisidir. Gamification (oyunlaştırma) modelinin en güzel örneklerinden biridir. Oyun içinde yabancı dil eğitimi veren bir uygulamadır. Android mobil uygulamasında internetiniz yokken bile İngilizce öğrenmeye kaldığınız yerden devam edebiliyorsunuz. Bir başka güzel özelliği de daha önce çalıştığınız dersleri unutmamanız için zamanla size tekrar ettiriyor. Takıldığınız yerlerde Tartışma bölümüne girerek diğer kullanıcılara soru sorabiliyorsunuz. Uygulamaya arkadaşlarınızı da dahil ederek onlarla yarışabiliyorsunuz. Bu sayede daha eğlenceli hale gelip, eğlenirken aynı zamanda da yeni bilgiler, yeni kelimeler öğrenebiliyorsunuz.

Duolingo, tamamen ücretsiz bir uygulamadır. Ayrıca uygulamada vermiş olduğunuz yanlış cevaplarla can kaybetmiyorsunuz. Küçük derslerle başlayıp, ileri seviyelere yükselebilirsiniz. Sürekli gelişmekte olan bir uygulamadır. Sürekli tekrar yaptırarak, öğrendiklerinizi unutmamanızı sağlıyor. Size sunduğu şirin hediyelerle seviyenizin ne kadar sürede, nereye geldiğini görebiliyorsunuz. Oyun şeklinde oluşu sizi hem eğlendiriyor, hem de sıkılmadan etkili bir şekilde öğrenmenizi ve dilinizi geliştirmenizi sağlıyor. Seviyeniz arttıkça öğrendiklerinizle başka kullanıcılara da sorular sorup, onlarla sohbet etme fırsatı bulabiliyorsunuz.

Duolingo’da dil öğrenmek tamamen ücretsizdir. Kullanıcılar dersler eşliğinde geliştikleri gibi web siteler ve dokümanları da çevirmeye yardımcı olurlar. İngilizce, İspanyolca, Portekizce, İtalyanca, Fransızca, Felemenkçe, Almanca, Rusça, Türkçe, Macarca, Rumence dillerinde ücretsiz eğitim sunmaktadır. Türkçeden yalnızca İngilizce öğrenilebilmektedir. IOS ve Android cihazlarda kullanılabilir durumdadır. Okuma, anlama, yazma dallarında ilerlemenizi sağlıyor. Tek ihtiyacınız olan şey mikrofonlu bir kulaklıktır. Sizden kelimeleri yüksek sesle mikrofona okumanızı istiyor ve telaffuzunuzu kontrol ediyor. Siteye facebook hesabınızla da bağlanabiliyorsunuz. Hem ders tarzında şeyler var hem de gerçek metinleri çevirmeye yardımcı oluyorsun. Kullanıcılar birbirinin çevirilerini oyluyor böylece en iyi çeviriler de belirlenmiş oluyor. Çeviri yaparken bilmediğiniz kelimelerin üzerine farenizi sürükleyerek anlamlarına da bakabiliyorsunuz. Ayrıca sadece yazılı değil sözlü de çalışıyor, yani bazen cümleleri okumanızı istiyor bazen de öğrenmeye çalıştığınız dilde cümleler söyleyip yazmanızı istiyor.

  • Şubat 6, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 14

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?