blogger tema yükleme
  • hbilgic
  • 307 gösterim
  • Eylül 6, 2017
  • 0
  • 19

Blogger Tema Yükleme

Google’ın ücretsiz blog servisi olan blogger, ücretsiz bir şekilde internet dünyasına girmek isteyenler ve kendi yazılarını paylaşmak isteyenler için bazen bir anı defteri bazen de bir gelir kaynağı olarak kullanıyor. Blog işine yeni başlayan kullanıcılar genelde blogger da bulunan hazır temaları kullanmayı tercih ediyor. Bunun sebebi ise çoğunun blogger tema yüklemeyi bilmemesinden kaynaklanıyor. Çünkü blogger temaları bir zaman sonra geride kaldı ve artık blog ihtiyaçlarını karşılayamaz hale geldi. Her ne kadar blogger kendi temalarını kullanıcılara sunsa da bu temalar yeterli seviyede değil.

Blogger’ın kendi temaları dışında üretilmiş bir çok tema bulunmakta. Bazıları kişisel bazıları ise kurumlar tarafından yazılmış bir çok blogger teması bulunmakta. Bu temaların ücretsiz ve ücretli olanlarına internet üzerindeki tema sitelerinden ulaşabilirsiniz. Blogger tema sitelerine ilerleyen zamanlarda detaylı bir şekilde değinmeyi düşünüyorum.

Blogger Tema Nasıl Yüklenir?

Hazır blogger temalarını nasıl yüklendiğini adım adım sizlere anlatmaya çalışacağım. Lütfen sizde tema yüklerken adımları atlamadan tamamlayınız. Yükleme işlemine başlamadan önce ihtiyacınıza göre bir blogger tema bulup indirin (blogger tema .xml uzantılı olur) daha sonra aşağıdaki adımları sırasıyla yapmaya başlayın.

Resim 1:

Adım 1: İlk olarak blogger’a giriş yapıyoruz ve tema yüklemek istediğimiz blogumuzu seçiyoruz. Daha sonra 1 numaralı okun gösterdiği “Tema” butonuna tıklıyoruz daha sonra 2 numaralı okun gösterdiği “Yedekle/Geri Yükle” butonuna tıklıyoruz ve bir sonraki adıma geçiyoruz.

Resim 2

Adım 2: “Yedekle/Geri Yükle” dedikten sonra karşımıza resim 2 deki gibi bir görüntü çıkacak. Bu adımda ilk olarak yapmamız gereken 3 numaralı okun gösterdiği “Tema indir” butonuna tıklayarak şuan yüklü olan temanın yedeğini indiriyoruz. Sonrasında 4 nolu okun gösterdiği “Dosya Seç” butonuna tıklayarak daha önce internetten bulduğumuz temamızı buluyor ve seçiyoruz. Seçtikten sonra “Dosya Seç” butonunun altındaki “Yükle” butonu aktif hale geliyor. Son olarak “Yükle” butonuna tıklayarak yükleme işlemini bitirmiş oluyoruz.

 

  • Eylül 6, 2017 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 19

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?