• hbilgic
  • 643 gösterim
  • Ocak 6, 2018
  • 2
  • 18

Battery Doctor Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Battery Doctor Uygulaması Nedir ve Ne İşe Yarar?

Akıllı telefonların özelliklerinin ve programlarının fazla olması sebebiyle hızlı batarya boşalma sorunları ile karşılaşılmaktadır.  Yaşamımızın bir parçası olan akıllı telefonların gün içinde şarjlarının tükenmesi istenmeyen bir durum olmaktadır. Arka planda çalışan uygulamaların fazlalığı ile boşalan piller için geliştirilen Battery Doctor programı ile artık akıllı telefonlarınızın şarj boşalma sürelerini kontrol ederek ne kadar süre sonra boşalacağını göreceksiniz. Program telefona yüklendiği andan itibaren akıllı telefondaki tüm uygulamaları kontrol etmeye başlayarak hangi uygulama veya programın ne kadar şarj yediğini ölçerek telefon bilgilendirme bölümlerinde kullanıcılara şarj süresini uzatmada ne yapılması gerektiği bilgilerini vermektedir.

Battery Doctor uygulaması şarj sürelerini yaptığı bilgilendirmeler ve kullanılmayan programları kapatmasıyla yarım günden daha fazla arttırmaktadır. Dünya çapında İOS ve diğer işletim sistemleri tarafından 150 milyondan daha fazla indirilen bu programın kullanıcılara fayda sağlayan birçok özelliği bulunmaktadır. Kalan pil süresini tahmin ederek kullanıcıyı bilgilendirmektedir. Kullanılmayan uygulama ve programları kapatarak gereksiz şarj harcanmalarını ortadan kaldırmaktadır. Yaptığı faydalı kısıtlamalar ile pilin daha az yorulmasını sağlayarak pil ömrünün daha uzun yıllar dayanmasını sağlamaktadır. Bazı uygulamalar kapatıldığında pil şarj süresinin ne kadar gideceğini kullanıcılara bildirmektedir. Cihazın donanım ve yazılımı hakkında kullanıcıya bilgiler sunarak akıllı telefonların daha rahat çalışmasını sağlamaktadır.

Battery Doctor uygulaması pilin en iyi ve sağlıklı şekilde şarj edilmesini 3 adımlı bir işlem ile yapmaktadır. Pil ömrünü daha uzun yıllar kullanılması için fazla şarj edilmemesi gerekmektedir. Uygulamanın kullanıcılara sağladığı aşırı şarj uyarı sistemiyle telefonun pili dolduğunda sesli uyarı vererek şarjın dolduğunu bildirerek fazla şarj edilmesini önlemektedir. Akılı telefonun otomatik ekran parlaklığını kısarak telefonun daha uzun dakikalar çalışmasını sağlayan bir programdır.

  • Ocak 6, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 2 yorum yapıldı.
  • 18

Yorumlar (2 Yorum)

  • serkan yazmış:

    merhaba gercekten cok hoşuma giden bir yazı olmuş . bazı şeyleri duyuyordum ama bilmiyordum bende kendim telefon tamiri ve programcısıyım. bu konu hakkında bilgileri de kendi sitemde en kısa sürede yayınlıcam baya bilgilendirmeli olmuş.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?