• hbilgic
  • 153 gösterim
  • Mayıs 25, 2018
  • 0
  • 2

Adsense en kazançlı reklam birimi hangisi?

Yıllar öncesinde çok uğraştığım ve bir türlü onay almak nasip olmamıştı. Fakat beş altı ay öncesinde kendi kişisel sitem sayesinde otuz adet makale yazdıktan sonra adsense onayını almıştım. Fakat onay almak önemli değilmiş bunu da anlamış olduk. Çünkü bu sitenin hiti henüz hatırı sayılır seviyelerde değil. Başka bir sitemden adsense koyarak reklamlardan kazanmaya başlamıştım. Aylık kazancım ortalama altmış TL civarında oluyordu.

Adsense ile gelir elde etmek istiyorsanız siteniz için mutlaka iyi bir kategori seçmeniz gerekiyor. Bunun yanında adsense reklamlarını iyi bir şekilde yerleştirebileceğiniz bir site tasarımının olması da lazım. Reklam ekleme konusunda çok bir şeyler bilmeye gerek yok. Hiç bir şey bilmiyorsanız bile adsense hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol menüde bulunan reklamlar bölümünden otomatik reklam seçeneği bulunuyor. Oradan otomatik reklam kodunuzu alarak sitenize ekleyebilirsiniz. Google otomatik reklam birimi ile sitenizi analiz ederek her geçen gün daha da iyi bir reklam yerleşimi yapmaya çalışıyor. Tabi bu yerleşim ne kadar doğru olur bilemeyiz. Öncelikle otomatik reklam kodunu ekleyip sonrasında deneme yanılma yöntemiyle siz daha iyi bir reklam yerleşimi yapabilirsiniz. Reklam yerleşimi kesinlikle çok önemli bir konudur çünkü iyi bir adsense reklam yerleşimi gelirinizi katlayabilir.

Adsense ile ne kadar kazanabilirim?

Adsense ile ne kadar kazanacağınız hakkında belirli bir rakam vermek hata olur. Adsenseden kazanacağınız gelirin ucu açıktır. Siz ne kadar doğru ve çok çalışırsanız o kadar fazla kazanabilirsiniz. Adsense internetten para kazanmanın en garanti yollarından biridir. Günlük geliriniz 2tl de olabilir 200TL de olabilir. Bu sizin seçtiğiniz kategoriye ve çalışmanıza göre değişiklik gösterir.

Adsense en kazançlı reklam birimi hangisi?

Adsense ile daha çok kazanç birimi elde edeceğiniz reklam birimine gelecek olursak bir kaç şey söylemek isterim. Bu konuda söyleyeceklerim tamamen kullandığım reklam birimleri üzerine olacak.

Esnek reklam birimi olan yazı ve görüntülü reklamların çıktığı reklam birimleri daha çok para getirecektir. Fakat sizin ziyaretçilerinize göre daha çok gelir elde edeceğiniz reklam biriminiz değişecektir. Örneğin, sitenizin ziyaretçileri yüzde doksan oranında mobil ziyaretçiler ise sitenize en çok para getiren reklam birimi ileri teknolojik cihazlar için olan reklam birimi olacaktır.

Yazılarınızın aralarına koyacağınız metin reklamları da gelirinize önemli bir katkı sağlayacaktır.

hbilgic.com üzerinden henüz reklam yerleşimi için özel bir çalışma yapmadım. İlerleyen zamanlarda yapmayı düşünüyorum. Şuan için günlük ziyaretçi sayım yeterli olmadığından uğraşmak istemiyorum fakat yinede bir şeyler yapabilirim. Adsense hesabı alma ile ilgili tavsiyeleri içeren bir yazı çok yakın bir zaman sitemizde olacak bilginize.

  • Mayıs 25, 2018 tarihinde yazıldı.
  • 0 yorum yapıldı.
  • 2

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?